PIKNIK RODZINNYAktualne projekty

O fundacji

Powiślańska Fundacja Społeczna to organizacja pożytku publicznego z siedzibą w Śródmieściu Warszawy, której misją jest zapobieganie wykluczeniu społecznemu rodzin. Naszym celem jest wspieranie rodzin w pełnieniu funkcji wychowawczych oraz rozwiązywaniu trudności.
Powiślańska Fundacja Społeczna działa na rzecz mieszkańców Warszawy od 1989 roku. Została stworzona przez grupę społeczników – psychologów i pedagogów, którzy postanowili otworzyć na warszawskim Powiślu kluby dla dzieci – małych łobuziaków, dających się we znaki małej społeczności Powiśla. Było to pierwsze działanie wpisujące się w misję przyjętą przez Fundację, czyli przeciwdziałanie marginalizacji społecznej.

Na przestrzeni lat Fundacja dostosowywała swoją działalność do potrzeb lokalnych. Wśród placówek prowadzonych przez Fundację znalazły się m.in. Ogniska Wychowawcze, Przedszkole, Hotelik kryzysowy, Ośrodek Rodzinnej Opieki Zastępczej, Dom Samopomocy i Warsztaty Terapii Zajęciowej.
Obecnie zespół Fundacji tworzy trzy główne programy, w ramach których realizowane są liczne projekty:

 1. Środowiskowy Program Psychoprofilaktyczny dla dzieci i rodzin ze środowisk marginalizowanych (2 Poradnie Rodzinne, 2 Specjalistyczne Placówki Wsparcia Dziennego, Zespół asystentów rodzinnych – terapeutów środowiskowych)
 2. Program Terapeutyczny dla młodzieży dotkniętej problemem uzależnień (Hostel dla młodzieży, asysta indywidualna)
 3. Program Szkoleniowy przygotowujący studentów kierunków społecznych i wolontariuszy do profesjonalnej pomocy osobom ze środowisk marginalizowanych

W ciągu wielu lat działalności zespół Fundacji wypracował zasady i priorytety, którymi kieruje się w swojej pracy:

 1. Obszarem naszej działalności są lokalne programy społeczne realizowane na terenie Śródmieścia lub całej Warszawy oraz programy skierowane do środowiska zawodowego.
 2. Prowadzone programy są odpowiedzią najtrudniejsze problemy lokalnej społeczności, wobec których oferta służb publicznych jest nieskuteczna i niewystarczająca.
 3. Działania pomocowe nastawione są na rozwój autonomii, własnej aktywności podopiecznych, a nie na bezpośrednie zaspokojenie ich doraźnych potrzeb.
 4. Dążymy do całościowego, wieloaspektowego widzenia potrzeb i problemów odbiorców oraz do interdyscyplinarnych, systemowych rozwiązań obejmujących całą rodzinę, grupę lub środowisko.
 5. Działamy we współpracy ze społecznością lokalną, lokalnymi organizacjami, służbami oraz władzami samorządowymi.
 6. Podstawą współpracy ze sponsorami jest użyteczność społeczna prowadzonych programów oraz ich skuteczność, fachowość i rzetelność.
 7. Podstawowym kapitałem Fundacji jest kadra, jej zaangażowanie, doświadczenie i praktyczne umiejętności zawodowe.
 8. Zapleczem merytorycznym Fundacji są standardy zawodowe i etyczne oraz ocena i nadzór środowiska zawodowego i organizacji zawodowych.

Dane Fundacji:
Powiślańska Fundacja Społeczna
Ul. Mokotowska 55
00-542 Warszawa
e-mail: biuro@pfs.pl

NIP: 526-10-29-324
Regon: 006211689
numer KRS: 0000034996

konto:
ING Bank Śląski Oddział w Warszawie
Nr 79 1050 1038 1000 0023 0103 6808

Aktualności

Wernisaż prac podopiecznych Powiślańskiej!

plakat palma tęcza finał

Grupa Twórcza zaprasza na wystawę do projektu zorganizowanego we współpracy z Powiślańską Fundacją Społeczną i Biblioteką Publiczną w Dzielnicy Śródmieście w Warszawie/filia przy Czerniakowskiej 178 a:

„Palma, Tęcza, Lemoniada  – cykl warsztatów o sztuce w przestrzeni publicznej w Warszawie, prowadzony przez seniorów dla dzieci”

Wernisaż: piątek, 15 maja 2015, godz. 16.30 – 18.00

Wystawa czynna od 15 – 31 maja 2015, pon. – pt., godz. 10.00 – 19.00

Więcej

PIKNIK RODZINNY

Podopieczni i pracownicy Powiślańskiej Fundacji Społecznej serdecznie zapraszają na:
PIKNIK RODZINNYIMG_6830
30.05.2015 (sobota)
Ogródek Przedszkola nr 6, Śniegockiej 4/6, Warszawa, Powiśle

PROGRAM PIKNIKU
11.00-13.00
• Igrzyska olimpijskie – zabawa dla dzieci młodszych
• Rowerowy zawrót głowy – konkurs dla dzieci starszych
• Strong family – turniej dla rodzin
13.00-15.00
• Kosmiczny bieg – zabawa fabularna dla dzieci młodszych
• Crokinole – turniej gier planszowych dla dzieci starszych
• Budujemy dom marzeń – warsztat dla rodzin
15.00-17.00
• Mali agenci – gra fabularna dla dzieci młodszych
• Milion w minutę – turniej dla dzieci starszych
• Meksyk na Powiślu –warsztaty kulinarne URBAN BURRITOS
A przez cały dzień: park linowy, slackline, przejażdżki kucykiem, tatuaże henną, robienie latawców, malowanie na szkle, robienie biżuterii, pokazy sokolników, malowanie twarzy, tory łucznicze, bębny i wiele innych! Więcej

1% – dziekujemy!

Wszystkim, którzy zdecydowali się przekazać nam 1% swojego podatku bardzo serdecznie dziękujemy! Dzięki Waszemu wsparciu możemy stale pomagać kilkudziesięciu rodzinom z warszawskiego Powiśla i opiekować się codziennie 30 dzieci w naszych świetlicach. Możecie być pewni, że zrobimy dobry użytek z Waszego daru.3